Primanima Mini és BABtér nyílt nap

Október 20. és 24. között egy pici, barátságos eseménnyel készülünk, amelyen bepótoljuk a tavaly elmaradt vetítéseket, hogy megnézhessétek a legjobb kortárs animációkat. Vasárnap pedig jobban beleláthattok majd a BABtér életébe is, megmutatjuk nektek az animációs, grafikai és riso műhelyünket.

Az eseményen hazai és nemzetközi fiatal animációs alkotók rövidfilmjeit vetítjük (diák-,diploma- és elsőfilm kategóriákban), melyek között ismét megtalálhatóak lesznek majd animációs dokumentumfilmek is. A felnőtt program mellett a kicsiket és a családosokat mesefilmvetítések, animációs játszóház várja. Ismét lesz Primanima Teen, vagyis kifejezetten tinédzsereket érintő filmek vetítése, és ezeket segítő beszélgetés követi majd a program védnökével, Peer Krisztina szakpszichológussal. Erre várjuk az iskolás csoportok jelentkezését. De készülünk szakmai kerekasztalbeszélgetésre, közönségtalálkozókra is és egy támogatói bulival zárunk.

Idén sajnos nem lehet majd bérletet vásárolni, minden vetítésre külön-külön kell majd regisztrálni és jegyet vásárolni, hogy elkerülhessük a nagy tömegeket és biztonságos legyen a rendezvény. Egy vetítésre 30 főt tudunk befogadni a BABtér nagytermébe, ezért többször is ismételni fogjuk a programokat. Ha betelnek a meghirdetett vetítések, de ti mégis szeretnétek csoportosan jönni, kérlek írjatok nekünk a primanima@primanima.hu címre és akár különvetítést is tudunk szervezni.

Jegyek kapatóak a Tixán: https://tixa.hu/primanima. De a linkek elérhetőek a napi bontásnál is. A programjainkra egységesen 800 Ft a belépő. Köszönjük, hogy támogatod a munkánkat és a fesztivált a jegyvásárlással. Érkezz időben a programokra, hogy pontosan tudjunk kezdeni. Minden filmet magyar felirattal vetítünk.

Helyszín 📍
Budaörsi Animációs Bázis és Kreatív Tér (BABtér)

Facebook esemény

NAPI BONTÁS

AZ ELSŐ NAP (szerda) PROGRAMJA → JEGYEK ✨

9:00 GYEREKFILMES PROGRAM 1 (3-6 éveseknek) / 44 perc / BABtér nagyterem
10:00 GYEREKFILMES PROGRAM 2 (3-6 éveseknek) / 46 perc / BABtér nagyterem
9:00 PRIMANIMA ANIMÁCIÓS ÉS GRAFIKAI JÁTSZÓHÁZ (7 éves kortól) / BABtér kisterem
10:00 PRIMANIMA ANIMÁCIÓS ÉS GRAFIKAI JÁTSZÓHÁZ (7 éves kortól) / BABtér kisterem
11:00 PRIMANIMA ANIMÁCIÓS ÉS GRAFIKAI JÁTSZÓHÁZ (7 éves kortól) / BABtér kisterem
13:30 GYEREKFILMES PROGRAM 1 (7-10 éveseknek) / 61 perc / BABtér nagyterem
14:30 GYEREKFILMES PROGRAM 2 (7-10 éveseknek) / 62 perc / BABtér nagyterem
16:00 VERSENYPROGRAM 1 (72 perc) / BABtér nagyterem
17:30 VERSENYPROGRAM 2 (74 perc) / BABtér nagyterem
19:00 VERSENYPROGRAM 3 (75 perc) / BABtér nagyterem
20:30 VERSENYPROGRAM 1 (72 perc) / BABtér nagyterem

A MÁSODIK NAP (csütörtök) PROGRAMJA → JEGYEK ✨

9:00 GYEREKFILMES PROGRAM 1 (11-14 éveseknek) / 55 perc / BABtér nagyterem
10:00 GYEREKFILMES PROGRAM 2 (11-14 éveseknek) / 54 perc / BABtér nagyterem
9:00 PRIMANIMA ANIMÁCIÓS ÉS GRAFIKAI JÁTSZÓHÁZ (7 éves kortól) / BABtér kistere
10:00 PRIMANIMA ANIMÁCIÓS ÉS GRAFIKAI JÁTSZÓHÁZ (7 éves kortól) / BABtér kisterem
11:00 PRIMANIMA ANIMÁCIÓS ÉS GRAFIKAI JÁTSZÓHÁZ (7 éves kortól) / BABtér kisterem
13:30 GYEREKFILMES PROGRAM 1 (11-14 éveseknek) / 55 perc / BABtér nagyterem
14:30 GYEREKFILMES PROGRAM 2 (11-14 éveseknek) / 54 perc / BABtér nagyterem
16:00 VERSENYPROGRAM 4 (73 perc) / BABtér nagyterem
17:30 VERSENYPROGRAM 5 (73 perc) / BABtér nagyterem
19:00 VERSENYPROGRAM 2 (74 perc) / BABtér nagyterem
20:30 VERSENYPROGRAM 3 (72 perc) / BABtér nagyterem

A HARMADIK NAP (péntek) PROGRAMJA → JEGYEK ✨
9:30 PRIMATEEN PROGRAM 1 (13-15 éveseknek) Peer Krisztinával / 1 óra vetítés, 45 perc beszélgetés / BABtér nagyterem
11:15 PRIMATEEN PROGRAM 2 (16-18 éveseknek) Peer Krisztinával / 1 óra vetítés, 45 perc beszélgetés / BABtér nagyterem
13:30 PRIMATEEN PROGRAM 1 (13-15 éveseknek) Peer Krisztinával / 1 óra vetítés, 45 perc beszélgetés / BABtér nagyterem
16:00 VERSENYPROGRAM 1 (72 perc) / BABtér nagyterem
17:30 VERSENYPROGRAM 2 (74 perc) / BABtér nagyterem
19:00 VERSENYPROGRAM 3 (72 perc) / BABtér nagyterem
20:30 VERSENYPROGRAM 4 (74 perc) / BABtér nagyterem
22:00 VERSENYPROGRAM 5 (73 perc) / BABtér nagyterem
A NEGYEDIK NAP (szombat) PROGRAMJA → JEGYEK ✨
9:00 GYEREKFILMES PROGRAM 1 (3-6 éveseknek) / 44 perc / BABtér nagyterem
10:00 GYEREKFILMES PROGRAM 2 (3-6 éveseknek) / 46 perc / BABtér nagyterem
11:00 GYEREKFILMES PROGRAM 1 (7-10 éveseknek) / 61 perc / BABtér nagyterem
9:00 PRIMANIMA ANIMÁCIÓS ÉS GRAFIKAI JÁTSZÓHÁZ (7 éves kortól) / BABtér kisterem
10:00 PRIMANIMA ANIMÁCIÓS ÉS GRAFIKAI JÁTSZÓHÁZ (7 éves kortól) / BABtér kisterem
11:00 PRIMANIMA ANIMÁCIÓS ÉS GRAFIKAI JÁTSZÓHÁZ (7 éves kortól) / BABtér kisterem
13:00 VERSENYPROGRAM 1 (72 perc) / BABtér nagyterem
14:30 VERSENYPROGRAM 2 (74 perc) / BABtér nagyterem
16:00 BESZÉLGETÉS / BABtér nagyterem (ingyenes, de váltsatok nullás jegyet)
17:30 VERSENYPROGRAM 3 (72 perc) / BABtér nagyterem
19:00 VERSENYPROGRAM 4 (74 perc) / BABtér nagyterem
20:30 VERSENYPROGRAM 5 (73 perc) / BABtér nagyterem
22:00 PRIMANIMA MINI ZÁRÓ és miniDÍJKIOSZTÓ, a LEGJOBB FILMEK VETÍTÉSE + TÁMOGATÓ PRIMAPARTY
AZ ÖTÖDIK NAP (vasárnap) PROGRAMJA → JEGYEK ✨
9:00 GYEREKFILMES PROGRAM 1 (11-14 éveseknek) / 52 perc / BABtér nagyterem
10:00 GYEREKFILMES PROGRAM 2 (11-14 éveseknek) / 54 perc / BABtér nagyterem
11:00 GYEREKFILMES PROGRAM 2 (7-10 éveseknek) / 62 perc / BABtér nagyterem
12:00 GYEREKFILMEK LENGYELORSZÁGBÓL (5 éves kor felett) / BABtér nagyterem
9-12 NYÍLT NAP gyerekeknek és felnőtteknek (délelőtt): Animációs és grafikai játszóház, Rajzakadémia próbaóra, Bemutatkozik a Primanima Print House, Kiállítás (ingyenes, de ha biztosan szeretnél jönni, válts nullás jegyet)
13-16 NYÍLT NAP gyerekeknek és felnőtteknek (délután): Animációs és grafikai játszóház, Rajzakadémia próbaóra, Bemutatkozik a Primanima Print House, Kiállítás (ingyenes, de ha biztosan szeretnél jönni, válts nullás jegyet)
13.00 PRIMATEEN PROGRAM 1 (13-15 éveseknek) / BABtér nagyterem
14.15 PRIMATEEN PROGRAM 2 (16-18 éveseknek) / BABtér nagyterem

 FILMEK

VERSENYPROGRAM 1

washing_machine (1)

Eső / Rain _ Piotr MILCZAREK (POL)
Mosógép / Washing Machine _ Alexandra MÁJOVÁ (CZE)
Gácsér, kötél és makk / Drake, Rope and Acorn _ Alina TITORENKO (RUS)
Rakás / Pile _ Toby AUBERG (GBR)
A forrás és a torony / The Wellspring and the Tower _ KÁDÁR Melinda (HUN)
Szentjánosbogár / Firefly _ Lee YUN (HKG)
Fata Morgana _ Daniella BOKOR, Leanna BEKOVITCH (ISR)
Inès _ Elodie DERMANGE (FRA)
Sola _ DEBRECZENI Zoltán (HUN)
Eichmann úr és az elszabadult kecske / Mr. Eichmann and the Maverick Goat _ Qiao (Joe) CHENG (GBR)
Telepátia / Telepathic Communication _ BALÁZSI Rebeka (HUN)
Szoba kilátással a tengerre / Room with a Sea View _ Leonid SHMELKOV (EST)Eső / Rain _ Piotr MILCZAREK (POL)

VERSENYPROGRAM 2

tamou (1)

Attitűd / Attitude _ PATAKI Szandra, KEMÉNY Zsuzsa (HUN)
30 nap köldöknézés / 30 Days of Shoegazing _ Pei-Hsin CHO (GBR)
Eadem Cutis: The Same Skin _ Nina HOPF (DEU)
Alvások / Our Sleeping _ ÁSZITY Boglárka (HUN)
Riviéra / Riviera _ Jonas SCHLOESING (FRA)
Ez a test / This Body _ Sian Rose TAYLOR (GBR)
Avant _ MOSTOHA Marcell (HUN)
Üveggolyók / Marbles _ Natalia SPYCHAŁA (POL)
Minden a feje tetejére áll / Everything Will Fall Out of Place _ Cheyenne CANAUD-WALLAYS (FRA)
Forget Me Not / Nefelejts _ Adela KRIŽOVENSKÁ (CZE)
Tamou _ Tom PREZMAN, Tzor EDERY-MORDEKHOVICZ (ISR)

VERSENYPROGRAM 3

incognito

Csak egy srác / Just a Guy _ Shoko HARA (DEU)
Napi feladatok / Tasks of the Day _ Petya ZLATEVA (BGR)
Inkognitó / Incognito _ LANTOS Júlia (HUN)
Naked _ Kirill KHACHATUROV (RUS)
Gallopp _ Leander MERESAAR (EST/PRT)
Fragments _ Jonas HURRLE (DEU)
Üresfejű / Airhead! _ Gaspar CHABAUD (BEL)
Ride _ WONG Man Sze (HKG)
Szooooooba / Roooooom _ Pang WEN (CHN)
Pá, kis panelom! / Bye Little Block! _ DARABOS Éva (HUN)

VERSENYPROGRAM 4

night_shift

A vihar / The Storm _ Astrid GUINET (FRA)
Helfer _ SZÖLLŐSI Anna (HUN)
Csak egy kevés / Just a Small _ Na Kyung KIM (USA)
Éjszakai műszak / Night Shift _ Linda STÜRE (LVA)
Arcok / Faces _ Stuti BANSAL (IND)
Canbury Gardens _ Charlotte STRIKE (GBR)
Anna, macska-egér játék / Anna, Cat-and-Mouse _ Varya YAKOVLEVA (RUS)
Flesh / Hús _ Camila KATER (BRA)
The Fire Next Time _ Renaldho PELLE (GBR)
T e r e k / S p a c e s _ Nora ŠTRBOVÁ (CZE)
Törzsi kapcsolat / Trunk Calls _ Ross STRINGER (GBR)
Átgázolni / Wade _ Upamanyu BHATTACHARYYA, Kalp SANGHVI (IND)

VERSENYPROGRAM 5

enavant_272-768x451

Reduction _ SZAKÁLY Réka Anna (HUN)
Iris _ Lucija BUŽANČIĆ (HRV)
Bennem / Inside Me _ Maria TRIGO TEIXEIRA (DEU)
Páva a szobában / The Peacock in the Room _ Sanjana CHANDRASEKHAR (GBR)
Délibáb / Mirage _ LAU Tsun Wai (HKG)
Kapcsolat / Contact _ Mari KIVI (EST)
Álom / Dream _ Semiramis MAMATA (GRC)
Kibogozás / Unraveled _ Arden COLLEY, Asil ATAY, Kellie FAY, Isabel Emily Katherine WIEGAND (ESP)
Puppy Love _ I-Wen CHEN (TWN)
Tövis és szálka / Thorns and Fishbones _ Natália AZEVEDO ANDRADE (HUN)
Ecorce _ Samuel PATTHEY, Silvain MONNEY (CHE)
Amikor elindulunk / When We Leave _ Mitchelle TAMARIZ (FRA)

GYEREKFILMES PROGRAM 1 (3-6 éveseknek)

angels_trumpet (1)

Természet /Nature _ Isis LETERRIER (FRA)
A messzi sziget / Far Isle _ Laura ROBINSON (GBR)
Takaró / Blanket _ Marina MOSHKOVA (RUS)
Gömböc / Bloated _ Baptiste TASSIN (FRA)
A hangjegyek éneke / Ballad of Music Notes_XI Chengzhuo (CHN)
A kis madár és a méhecskék / The little Bird and the Bees _ Lena VON DÖHREN (DEU)
Chiripajas  _ Olga POLIEKTOVA, Jaume QUILES (RUS)
A Föld gilisztái / Worms of Earth _ Hélène DUCROCQ (FRA)
Mozgó hegyek / MountainMove _ Spencer MORELAND (CAN)
Angyalok trombitája / Angel’s Trumpet _ Martinus KLEMET (EST)
Óvakodj a farkastól! / Beware the Wolf! _ Julie REMBAUVILLE, Nicolas BIANCO-LEVRIN (FRA)
Anya kis segítője / Mom’s Helper _ Maria SAVELEVA (RUS)

GYEREKFILMES PROGRAM 2 (3-6 éveseknek)

a_lynx_in_the_town (1)

A műhely / The Atelier _Bianca MANSANI (FRA)
Apró ajándékok / Simple Presents _ Catalina MATAMOROS (COL)
Baba /Baby _ Ornella MACCHIA, Gwendoline GAMBOA, Margot REUMONT, Lia BERTELS (BEL)
Maestro / Maestro _ ILLOGIC (FRA)
A nagy ugatás /Big Bark _ Casey KOLODIN (USA)
Szia! /HI! _ LINGLING Xu (CHN)
Messze / Miles Away _ Barbara BRUNNER (CHE)
Almafa ember / Apple Tree Man _ Alla VARTANYAN (RUS)
Mini Versailles / Petit Versailles _ Adi LAVON (ISR)
A lusta sárkány / The Lazy Dragon _ Fokion XENOS, Joan ZHONGA (GRC)
Egy hiúz a városban / A Lynx in the Town _ Nina BISIARINA (FRA)
Futásmánia / Runmania _ Daria STOLBETSOVA (RUS)

GYEREKFILMES PROGRAM 1 (7-10 éveseknek)

the_girl_bird

Hannibál, az elefánt / Hannibal the Elephant _ Aurélie MONTEIX (FRA)
Puskás Öcsi és barátai: A rongylabda / Öcsi Puskás and Friends: The Rag-ball _ GELLÁR Csaba (HUN)
Dinó nap / Dinosaur Day _ Eva TRUNDOVÁ (CZE)
Archie _ Ainslie HENDERSON (GBR)
Ajándék / Souvenir _ Cristina VILCHES ESTRELLA, Paloma CANONICA (RUS)
Kuflik 2: Tengerre, kuflik! / Kuflis 2: All Aboard, Kuflis! _ JURIK Kristóf, M. TÓTH Géza (HUN)
A madárlány / The Girl-Bird _ Ekaterina NEVOSTRUEVA (RUS)
Egy fáról / About a Tree _ Michaela MAŠÁNOVÁ (CZE)

GYEREKFILMES PROGRAM 2 (7-10 éveseknek)

leaf

Falevél / Leaf _ Aliona BARANOVA (CZE)
(OvO) _ Mônica MOURA (BRA)
Szarvasgombák / Truffles _ Kateřina KARHÁNKOVÁ, Alexandra MÁJOVÁ HETMEROVÁ (CZE)
Odakint / Out There _ OROSZ Judit (HUN)
A kis hajó, amely repülni akart / The Little Boat That Wanted to Fly _ Ekaterina FILIPPOVA (RUS)
Draco, a borzasztó: A hajszárító akció / The Thrilling Tales of Dreadful Draco: Operation Hairdryer _ KELEN Bálint (HUN)
A boszorkány és a kisbaba / The Witch & the Baby _ Evgenia GOLUBEVA (RUS)
Kérdező vers / Questioning Poem _ ULRICH Sára (HUN)
Délutáni tea / Afternoon Tea _ Andrea SZELESOVÁ (CZE)
Esernyők / Umbrellas _ Jose PRATS , Alvaro ROBLES (ESP/FRA)

GYEREKFILMES PROGRAM 1 (11-14 éveseknek)

why_slugs_have_no_legs

Cigánymesék: Riza éjszakája / Gypsy Tales: Riza’s Night _ Roland TÓTH-PÓCS (HUN)
Hogyan lett a nagymamámból elefánt / How My Grandmother Became an Elephant _ Paula DOMENTI (RUS)
Miért nincs a csigáknak lábuk? / Why Slugs Have No Legs _ Aline HÖCHLI (CHE)
Clementine _ Sofiya GOROKH (CZE)
Könnyű hullámok / Ether Waves _ Agata PERSZUTÓW (POL)
Kis nagy álom / Little Big Dream _ Nina BISYARINA (RUS)
Farkas / Lupin _ Hélène DUCROCQ (FRA)
A kiabáló fiú / The Boy Who Shouted _ Maria SEREBRIAKOVA (RUS)

GYEREKFILMES PROGRAM 2 (11-14 éveseknek)

seq02_sc09

Tobi és a turbobusz / Tobi and the Turbobus _ Verena FELS, Marc ANGELE (DEU)
Matilda és a tartalék fej / Matilda and the Spare Head _ Ignas MEILŪNAS (LTU)
Északi fények / Northern Lights _ Caroline ATTIA (FRA/CHE)
Porszívó / Hoover _ Yura BOGUSLVSKY, Vasily CHIRKOV (workshop leaders) (EST)
Távol / Away Mathilde PEPINSTER (BEL)
Városi legendák: Az emberi test / Urban Legends: The Human Body _ Kati GLASER (HUN)
Boldog nagymamákat / Merry Grandmas _ Natalia MIRZOYAN (RUS)
Szélfogó / Windbreak _ GYŐRFI Ágnes (HUN)

PRIMATEEN PROGRAM 1 (13-15 éveseknek)

Un_Diable_dans_la_Poche_STILL_12

 

The Chimney Swift _ Frédéric SCHULD (DEU)
A Devil in the Pocket _ Antoine BONNET, Mathilde LOUBES (FRA)
Precious _ Paul MAS (FRA)
Childskin _ Pepi EIREW (CAN)
Island _ Mengqian CHEN (FRA)
In the Shadow of the Pines _ Anne KOIZUMI (CAN)
Strawberry Candy _ Nianze LI (CHN)
To the Dusty Sea _ Héloïse FERLAY (FRA)

PRIMATEEN PROGRAM 2 (16-18 éveseknek)

MONTAGNE_ICONO_2

Esperança _ Cécile ROUSSET, Jeanne PATURLE, Benjamin SERERO (FRA)
The Social Cube _ Bety SUCHANOVÁ (CZE)
Story _ Jola BAŃKOWSKA (POL)
To Be a Goat _ Milda KARGAUDAITE (GBR)
Lame Holidays _ Manon DAVID (FRA)
The Fire Next Time _ Renaldho PELLE (GBR)
Second Round _ Alex KHLEBNIKOV (ISR)
It Must Be Normal? _ Alexandra PEAKE (GBR)
Perfect Vaginia _ Alexandra PEAKE (GBR)
Montagne _ Louise CAILLIEZ (FRA)

A PrimaTeen brossúrája itt elérhető.

A műsorváltozás jogát fenntartjuk.

X